Apgamai gali atsirasti ant bet kurios kūno dalies, taip pat ir ant veido. Vieni žmonės susigyvena su apgamais ant veido, kiti ne (nepamirškime, jog garsus supermodelis Cindy Crawford taip pat turėjo apgamą veido srityje, tačiau tai jai visiškai nesutrukdė daryti modelio karjerą). Kai kurios kultūros iki šiol tiki, jog apgamai ant veido yra tam tikrų galių simboliai, todėl iš jų galima kuo tiksliausiai apibūdinti pačią personaliją ir net nuspėti žmogaus ateitį. Tradicinėje Kinų kultūroje, yra tikima, jog apgamų lokacija and veido gali būti sėkmės arba nesėkmės ženklu, todėl būtent šioje kultūroje yra plačiai paplitęs apgamų tyrinėjimo mokslas. Apgamai ant veido nėra nė kiek pavojingesni, kenksmingesni ar skausmingesni nei apgamai kitose kūno vietose, todėl, kol neatsiranda jokių pokyčių, signalizuojančių vėžinius susirgimus, nėra jokios priežasties juos šalinti. Kaip bebūtų, jei vis tik apsisprendėte šalinti apgamą, šiomis dienomis tai padaryti galima itin saugiai ir efektyviai, naudojant įvairiausius gydymo metodus.

Apgamų Maskavimas Kosmetinėmis Priemonėmis

Jei ant savo veido turite vieną ar keletą neiškilių, plokščios formos apgamų ir siekiate greitai ir paprastai nuslėpti juos nuo aplinkinių akių, Jums prireiks paprasčiausių maskuojamųjų kosmetikos priemonių. Naudodami maskuojamąsias priemones Jūs galėsite greitai pamiršti apie veido srityje esančius apgamus, neišleisdami didelių sumų apgamų gydymui klinikoje ar namie. Šiais laikais parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo įvairiausių rūšių maskuojamųjų priemonių, tad surasti tinkamiausią Jūsų odos tipui, bei spalvai bus tikrai nesunku. Tačiau turbūt nesunku suvokti, jog norint kasdien džiaugtis nepriekaištinga oda, kas dien prie veidrodžio turėtumėte praleisti šiek tiek ilgiau laiko nei įprastai.

Apgamo Balinimo Metodai

Pabodo varginančios bei neveiksmingos apgamų šalinimo procedūros? Šiandien ir tai jau nebėra rimta problema, dėl kurios būtų verta sunerimti. Vaistinės bei prekybos centrai šiomis dienomis siūlo specialių priemonių, padėsiančių nublankinti apgamo spalvą net keliais tonais, o kartais pasiekti net stulbinančių rezultatų – vizualiai nepastebimo apgamo. Tai įvairiausi receptiniai kremai ir natūralūs losijonai, taip pat paprasčiausios priemonės, kurių nesunkiai galime rasti bet kokiame prekybos centre ar vietinėje parduotuvėlėje. Kepimo soda, actas bei arbatmedžio aliejus padės kuo puikiausiai nubalinti odos darinį ir net jį išdžiovinti. Šis natūralus balinimo būdas trunka vos kelias savaites, todėl yra tikrai vertas išbandyti prieš išbandant brangesnius receptinius vaistus. Kitas efektyvus būdas apgamams balinti yra lazerinės procedūros, kurias atlieka profesionalus gydytojas. Lazerinių procedūrų metu, itin intensyvūs lazerio spinduliai yra nukreipiami į odos darinį ir taip odos darinyje esantys pigmentai yra nublukinami iki Jūsų odos atspalvio. Šios procedūros yra itin rekomenduojamos veido apgamams šalinti – po procedūrų nekyla jokios randų grėsmės, be to odos dirglumas ar paraudimas trunka tik keletą dienų.

Chirurginė Operacija

Tradicinis ir visiems puikiai pažįstamas apgamų šalinimo būdas be jokios abejonės yra chirurginė  operacija. Operacijos metu gydytojas, naudodamas anestetikus, išpjauna odos darinį skalpeliu. Medikai pripažįsta, jog chirurginė operacija yra itin efektyvus apgamų šalinimo būdas, tačiau perspėja, jog randų tikimybė nėra maža. Kaip bebūtų, kai kuriais atvejais, kai apgamas ant veido pakinta tiek savo spalva, tiek forma, ir atsiranda piktybinės melanomos ženklų, chirurginė operacija tampa neišvengiama. Todėl siekiant veidui padaryti kiek įmanoma mažiau žalos, labai svarbu operacijai pasirinkti kuo labiau patyrusį specialistą. Kita vertus, bet koks nežymus randas, atsiradęs apgamo vietoje po operacijos, su laiku nublanksta, o be to, kosmetikos pramonė siūlo daugybę dekoratyvios kosmetikos linijų, padėsiančių nesunkiai užmaskuoti bet kokius odos trūkumus.