Dauguma apgamų nesirenka tam tikros lokacijos ant žmogaus odos, todėl gali pasirodyti bet kurioje kūno vietoje. Įprastai pats apgamas savaime nėra blogas reiškinys, tačiau esama atvejų, kai toks odos darinys tampa piktybinis ir gali kelti pavojų mūsų sveikatai. Tokiu atveju, apgamas turi būti nedelsiant pašalinamas nuo odos paviršiaus. Šiuolaikinė medicina siūlo daugybę procedūrų, atliekamų chirurginės operacijos metu. Individuali procedūra yra parenkama atsižvelgus į atskiro paciento apgamo atvejį – t.y. tokius faktus, kaip apgamo lokacija žmogaus kūne, apgamo išvaizda bei paciento pageidavimai. Kai kurios chirurginės procedūros nepalieka randų tikimybės, todėl jos yra ganėtinai populiarios pacientų, kenčiančių nuo odos darinių, tarpe. Tačiau esama atvejų, kai apgamai yra atipiniai ar net vėžinės kilmės, tuomet chirurginių procedūrų įvairovės pasiūla žymiai susiaurėja iki pačių saugiausių ir efektyviausių metodų. Bet kuriuos atveju, tik gydytojas suteiks Jums profesionalią informaciją apie tinkamiausius ir saugiausius gydymo metodus.

Moterims ir vyrams, kurie turi apgamų matomiausiose kūno vietose, tokiose kaip veidas, kaklas ar rankos, gydytojas gali rekomenduoti kiek kitokias chirurgines procedūras jų šalinimui, tokias, kurios kiek įmanoma sumažintų randų tikimybę. Žinoma, pirmiausia, prieš parinkdamas geriausią gydymo metodą, dermatologas turėtų atsižvelgti į paciento sveikatą bei savijautą.

Apgamų Šalinimas Lazerinėmis Procedūromis

Kalbant apie apgamų šalinimą klinikiniais metodais, lazerinės procedūros yra priskiriamos prie vienų efektyviausių metodų. Šio tipo operacijos šiek tiek skiriasi nuo kitų įprastų gydymo metodų. Be to, randų tikimybė po tokių procedūrų yra labai maža. Tokio tipo operacijos metu, pacientas nėra nuskausminamas, o apgamas yra ne išpjaunamas, kaip chirurginės operacijos metu, bet pašalinamas lazeriu. Kadangi odoje nėra daromas atviras pjūvis, žaizdelė po lazerinių procedūrų užgyja žymiai greičiau, nepalikdama jokių infekcijų tikimybės.

Vienas tokių procedūrų privalumų yra tas faktas, jog žaizda užgyja vos per kelias savaites, o rando tikimybė yra itin maža arba jos apskritai nelieka. Po operacijos lazeriu, dažnai susiformuoja mažytis šašas, kuris su laiku nukrenta, kelioms dienoms odą palikdamas švelniai paraudusią.

Lazerinės procedūros yra pačios populiariausios pacientų tarpe, tačiau ir pačios brangiausios, lyginant su kitais klinikiniais gydymo metodais. Be to, valstybinės ligonių kasos labai retai kompensuoja tokias operacijas, kadangi jos neretai atliekamos ne dėl medicininių, bet greičiau dėl kosmetinių priežasčių. Žinoma, esama atvejų, kai gydančios procedūros yra atliekamos pacientui skausmingose kūno vietose, ypatingai plaukuotose srityse. Tuomet, kai kurios draudimo agentūros svarsto ar padengti tokios operacijos išlaidas ar bent dalį jų. Bet kuriuo atveju, prieš renkantis šią itin brangią operaciją, derėtų pasikonsultuoti su draudžiančiąja įstaiga dėl išlaidų padengimo klausimo.

Norint pašalinti apgamą, neretai turi būti atliekama bent viena procedūra lazeriu. Atsižvelgiant į tokius faktorius, kaip apgamo dydis ir tipas, parenkamas procedūrų kiekis, tačiau dažnais atvejais prireikia keletos tokių procedūrų. Visą išsamią informaciją, susijusią su lazerinių procedūrų kiekiu, labiausiai tinkančiu Jūsų individualiu atveju, Jums suteiks Jūsų dermatologas.

Chirurginis Apgamo Išpjovimas

Chirurginis apgamo išpjovimas – yra dar vienas populiarus būdas apgamams šalinti, atliekamas klinikoje ar ligoninėje. Operacijos metu apgamas yra išpjaunamas, jo dalis yra išsiunčiama tolimesniam ištyrimui (jei toks poreikis yra), o žaizda yra užsiuvama.

Įprastai chirurginės operacijos metu yra daromas gilus pjūvis. Po šio pjūvio, odos audiniai yra užsiuvami. Po šio užsiuvimo, žaizda paliekama gyti kelioms savaitėms. Atsižvelgiant į siūlių tipą, po tokios operacijos, pacientui neretai prireikia ištraukti siūlus po poros savaičių. Yra nemaža tikimybė, jog užgijusi žaizda paliks randą apgamo vietoje, o jo dydis priklauso nuo atlikto pjūvio dydžio.

Apgamo Šalinimas Prideginimo Metodu

Odos darinio prideginimas – tai dar vienas metodas, taikomas apgamų gydymo praktikoje. Šiuo metodu apgamas yra tiesiog nudeginamas. Šis gydymo metodas, taip pat, kaip ir lazerinės procedūros, nepalieka jokios arba labai mažą randų tikimybę. Kaip bebūtų, taikant prideginimo metodą, pacientui yra atveriama žaizda apgamo vietoje, todėl kyla nemažas infekcijų pavojus. Siekiant to išvengti, chirurgai skiria tinkamą antibiotikų dozę, kuri yra sušvirkščiama tiesiai į žaizdą.

Kriochirurgija Kaip Apgamų Šalinimo Metodas

Esama daugybės kriochirurgijos būdų, tačiau visi jie atliekami taikant tą pačią gydymo priemonę – šaldomąjį skystį. Juo įprastai yra sutepamas apgamo paviršius arba giluminiai odos darinio sluoksniai. Tuo būdu yra užšaldomos odos darinio odos ląstelės, kurias siekiama pašalinti ir apgamas yra suardomas iš vidaus, be jokio papildomo pjūvio.

Kriochirurgijos metodas yra sėkmingai taikomas tiek paviršiniams apgamams, tiek gilesniuose odos sluoksniuose esantiems apgamams gydyti. Abiem atvejais šis metodas veikia itin efektyviai ir nepalieka jokios randų tikimybės.

Kaip bebūtų, kaip ir daugelis apgamų šalinimo būdų – jis nėra veiksmingas ir negali būti taikomas, esant vėžiniams apgamams. Piktybiniai apgamai šalinami šiuo būdu gali kelti rimtą pavojų sveikatai, todėl šiais atvejais kriochirurginis metodas nėra tinkamas.

Biopsija, Kaip Vienas Apgamų Šalinimo Būdų

Biopsija tai vienas dažniausiai pasirenkamų metodų apgamams šalinti. Šis metodas yra taikomas įprastiems, nežalingiems apgamams naikinti, ir priešingai – atipinių apgamų šalinimui tai pats netinkamiausias metodas, nes kyla didelė grėsmė sveikatai.

Biopsijos metu yra „nukeliamas“ viršutinis apgamo sluoksnis, o gilesnis sluoksnis – prideginamas, kad būtų išvengta kraujavimo. Prideginta žaizdelė aprišama tvarstomąja medžiaga ir paliekama gyti. Biopsija taikoma tik išsikišusiems nuo odos paviršiaus apgamams.

Paciento Pasirinkimo Teisė

Prieš pasirenkant vieną iš šių metodų, pacientas turėtų apsvarstyti visus galimus apgamų šalinimo būdus. Sprendimas turėtų būti priimamas tik pasitarus su profesionaliu mediku ir apsvarsčius tiek pasirinktos procedūros privalumus, tiek trūkumus.