Įprastai žmonės tiki, jog apgamai tai tik maži, rusvos spalvos odos dariniai, kurie nėra nei skausmingi, nei pavojingi. Beveik kiekvienas žmogus įprastai turi apgamų vienoje ar kitoje kūno vietoje. Dažnais atvejais apgamai netrukdo žmogui kasdieninėje veikloje ir yra nepastebimi, todėl jų pašalinimas nėra būtinas. Tačiau esama ir kitų atvejų, kada apgamas žmogui sukelia psichologinį diskomfortą ar nepatogumų nešiojant rūbus, tuomet asmuo pageidauja šiuos odos trukdžius kuo skubiau pašalinti. Tiems, kurie nėra susidūrę su apgamais, verta žinoti, jog apgamų formų ir dydžių pasitaiko pačių įvairiausių, todėl jei netikėtai ant Jūsų kūno pasirodo vienas ar kitas apgamas, derėtų sekti jo vystymosi procesą ir apie bet kokius pokyčius informuoti savo dermatologą.

Jungties Apgamai

Jungties apgamų tipas yra dažniausiai pasitaikantis apgamų tipas, kuris pasižymi itin mažu dydžiu, apvalia ir plokščia forma.Nors kai kuriais atvejais, vaikai dar gimdami atsineša į šį gyvenimą tokio tipo apgamus, dauguma atvejų jie išsivysto tik apie 30 gyvenimo metus. Šie apgamai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, o ypatingai jie būdingi žmonėms, turintiems šviesią odą.

Dermaliniai Apgamai

Tai antra populiariausia apgamų rūšis, pasižyminti iškilia ir gumbuota forma. Verta žinoti, jog kai kurie žmonės yra linkę į apgamus, kurie turi net kelių apgamų tipų bruožų. Tačiau kalbant pie dermalinius apgamus, jų išvaizdai būdinga ganėtinai šiesi spalva, kuri kartais net sutampa su pačia žmogaus odos spalva. Dėl tokių apgamų neišvaizdumo ir galimybės atsirasti bet kurioje, net matomoje kūno vietoje, tokioje, kaip veido sritis ar kaklas, žmonės dažnai nepageidauja turėti tokio tipo apgamų ir siekia jų kuo skubiau atsikratyti.

Halo Nevus

Halo nevus yra standartinis apgamų tipas.Vienintelis bruožas, skiriantis tokius apgamus nuo kitų, yra baltas lankelis, supantis patį apgamą iš visų pusių, kas šiek tiek primena nedidelę “aureolę”.Šios “aureoles” susidaro baltiems kraujo kūneliams patekus į patį odos darinį.Deja, pati priežastis, kodėl baltieji kraujo kūneliai atakuoja tokį apgamą, iki šiol nėra žinoma. Tačiau, kaip medikai pastebi, šio tipo apgamai dažniau pasitaiko žmonėms, apskritai turintiems problemų dėl pigmentacijos ar sergantiems baltme ar kitomis panašiomis ligomis. Atsižvelgiant į tai, jog Halo Nevus apgamas įprastai paveikia didesnį odos plotą, nenuostabu jog žmonės yra apskritai linkę ieškoti visų įmanomų priemonių šiam apgamui pašalinti.

Atipiniai Apgamai

Pats apgamo pavadinimas suponuoja nuomonę, jog jis nėra normalus ir įprastas. Dažnai tai ir yra tas apgamų tipas, parodantis tam tikrus negerus pokyčius organizme, taigi turint tokį apgamą derėtų atkrepti dėmesį, jog šis odos darinys turi didesnį polinkį į vėžinius odos susirgimus. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog šis apgamas yra neišvengiamai piktybinės kilmės, greičiau šis natūralus organizmo signalas į tam tikrus sveikatos pakitimus, tiesiog pataria, jog bet kokios jo transformacijos turėtų būti atidžiai sekamos, o dar geriau, jei Jūsų odos gydytojas periodiškai gali  patikrinti odos ir atipinio odos darinio būklę. Geriausias ir efektyviausias būdas tai pasiekti, be jokios abejonės, yra medicininės fotografijos, kurių pagalba galima nesunkiai įžvelgti bet kokius atsiradusius apgamo pakitimus. Vis dėlto, yra verta žinoti, jog gydytojai nerekomenduoja delsti su tokio tipo apgamais, todėl jei turite atipinį apgamą tam tikroje kūno vietoje ir nenorite, jog jame išsivystytų piktybiniai dariniai, vertėtų pagalvoti apie apgamo šalinimą kiek įmanoma anksčiau.

Apsisaugokite Nuo Saulės Spindulių…

Reguliarus buvimas saulėje, neabejotinai turi įtakos organizmo polinkiui sirgti vėžinėmis odos ligomis. Dėl šios priežasties, kas kart prieš deginantis saulėje ar leidžiantis į išvykas po saulėtu dangumi, derėtų pasirūpinti tinkama odos apsauga – naudoti apsauginius kremus bei losijonus nuo saulės, prisidengti atviras kūno vietas nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei kyla noras saulėtą dieną pabūti gryname ore, nesidrovėkite su savimi pasiimti skėtį, o vietoje saulės vonių drąsiai naudokite savaiminio įdegio produktus ir išvenkite bet kokios odos rizikos, kurią gali sukelti saulės spinduliai, tuo pačiu metu neatsisakydami galimybės palepinti savo odą.