Minkštosios fibromos taip pat liaudiškai žinomos, kaip odos išaugos, yra mažos odos žymės dažnai aptinkamos tam tikroje kūno vietoje. Tokių odos žymių – išaugų diametras siekia vos pusę centimetro, o jų kilmė yra gerybinė – taigi nepavojinga žmogaus sveikatai. Be to ir visiškai neskausmingas. Įprastai tokių odos išaugų spalva nesiskiria nuo kūno spalvos, tačiau retkarčiais aptinkama ir tamsesnio atspalvio atvejų. Kaip ir anksčiau minėtos išaugos, šis išaugų tipas pasižymi panašiomis lokacijos savybėmis t.y. jos dažniausiai aptinkamos tokiose kūno vietose, kaip kirkšnys, pažastys ir akių vokai, bei tose vietose, kur oda yra linkusi į raukšlėtumą. Verta žinoti, jog šios odos žymės pasirodo gerokai vėliau po gimimo, nes kūdikiai nėra linkę į tokias odos problemas; be to, vyresni žmonės žymiai dažniau skundžiasi turintys tokias odos išaugėles. Odos išaugos dažniausiai atsiranda dėl susidariusios odos trinties, todėl antsvorį ar nutukimą turintys žmonės yra labiau linkę į tokio tipo odos išaugėles. Mokslininkai tiki, jog polinkis į odos išaugas taip pat gali būti įtakojamas genetinės informacijos, todėl jei Jūsų tėvai ar broliai/seserys yra vienu ar kitu atveju susidūrę su odos išaugėlėmis, visai tikėtina, jog rizika, kad Jums tam tikroje vietoje išsivystys odos išauga bus žymiai didesnė. Atsižvelgiant į tai, jog hormonų svyravimai taip pat turi įtakos odos išaugėlių susidarymo procesui, nėščiosios moterys antrąjąme nėštumo trimestre, esant hormoniniams pasikeitimams, yra žymiai labiau linkusios turėti tokių odos darinių. Iš esmės, nėra konkrečių prevencinių žingsnių, stabdančių odos išaaugėlių atsiradimą, tačiau tiems pacientams, kurie greta to skundžiasi ir nutukimu ar antsvoriu, patariama stengtis numesti svorio ir taip sumažinti tokias odos problemas kaip trintis raukšlių vietose. Taip iš dalies pagerintumėte odos būklę ir nors odos išaugėlės nepranyktų, bent jau netektų susidurti su naujomis. Šios odos išaugėlės paprastai yra lengvai atpažįstamos, tačiau retkarčiais jų išvaizda gali turėti šiokių tokių panašumų su kitais odos dariniais, kaip pvz.: apgamais ar karpomis. Jei abejojate savo odos darinio kilme, pasikonsultuokite su savo gydytoju, kuris neabejotinai nustatys Jums tikslią diagnozę. Apskritai odos išaugos neturi nieko bendro su vėžinės kilmės ligomis, todėl nėra būtinybės jų šalinti, žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai atsiranda odos sudirgimai ar pasireiškia psichologiniai kompleksai. Vis dėl to, dauguma žmonių pasiryžta atsikratyti odos išaugėlių vien dėl kosmetinių priežasčių, ypatingai tie žmonės, kuriems odos išaugos pasireiškia veido srityje, kaip pvz.: ant akių vokų.

Gydymas Vaistais ir Vaistiniais Kremais ir Tepalais

Įprastai tiek vaistinėse, tiek internetinėse parduotuvėse gausu įvairių vaistinių kremų bei losijonų, kurie, kaip teigiama, visam laikui gali išspręsti Jūsų bėdas, susijusias su odos išaugėlėmis. Tačiau labai svarbu šią informacijos ir pasiūlymų gausą vertinti kritiškai, ir net tuo atveju, jei vaisto receptą gavote iš savo pediatro, derėtų atkreipti dėmesį, ar vaistas yra mediciniškai patikrintas. Tarp gausybės vaistinių tepaliukų ir losijonų, kurie, kaip teigiama, gydo odos išaugas efektyviai ir greitai, yra net keletas rūšių vaistų, sukurtų natūralių medžiagų pagrindu, kaip pvz.: tepaliukai su ricinos aliejumi ar kepimo soda. Šių natūralių vaistų efektyvumas yra identiškas receptiniams vaistams, o kaina palyginti mažesnė. Be to, gydymas natūraliais produktais neabejotinai sumažina pašalinio poveikio, alerginės reakcijos ir odos sudirgimo rizikas. Taip yra todėl, jog šie produktai savo sudėtyje neturi jokių kenksmingų ingridientų ar priedų, kurie galėtų sukelti neigiamą odos reakciją. Viena iš natūralių preparatų išskirtinių savybių yra jų puikus efektyvumo ir žemos kainos derinys, be to, šiuos preparatus lengva ir paprasta išbandyti tiesiog namų sąlygomis. Dėl šių priežasčių,  prieš išbandant brangias gydytojo paskirtas procedūras ar kitus vaistinius preparatus, kurie gali turėti tokius šalutinius poveikius, kaip kraujavimas ar randų atsiradimas, būtų verta išbandyti būtent natūralias vaistines priemones.

Chirurginis Įsikišimas Gydant Odos Išaugas

Iš tiesų, pasitaiko atvejų, kai natūralūs gydymo būdai nebepadeda visam laikui atsikratyti odos išaugųtuomet rekomenduojama kreiptis pas savo gydytoją, kad šis pasiūlytų tinkamiausią chirurginį gydymą. Chirurginis įsikišimas taip pat gelbsti, jei norima pasiekti greitų ir efektyvių gydymo rezultatų. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, jog atlikus operaciją, dažnais atvejais prireikia hospitalizacijos, kuri užtrunka ilgiau nei keletą dienų, be to, operacijos ir pooperacinio laikotarpio gydymo išlaidos dažniausiai pareikalauja papildomų pajamų. Vieni dažniausiai pasitaikančių chirurginio įsikišimo tipų, gydant odos išaugėles, yra minkštosios fibromos užšaldymas skystu azotu, odos išaugos išpjovimas žirklėmis ar skalpeliu ar tiesiog procedūros su dantų siūlu – užrišimas arba susiuvimas. Visais atvejais odos išaugos yra pilnai ir saugiai pašalinamos. Tačiau kai kurie šių gydymo metodų nėra taikomi tokiose kūno vietose, kaip akių zonos ir kitos itin jautrios odos sritys.