Odos išaugėlės žmogaus organizme pasirodo labai dažnai, todėl nenuostabu, jog didelė dalis žmonių turi bent vieną ar keletą išaugėlių tam tikroje kūno vietoje. Dažniausiai odos išaugėlės yra aptinkamos raukšlėtose kūno vietose – pvz. kaklo srityje, pažastų srityse ar ant akių vokų, tačiau retkarčiais tokios odos išaugėlės gali būti aptinkamos ir genitalijų srityje. Išaugėlės ant išorinių lyties organų yra vadinamos tiesiog genitalinėmis odos išaugėlėmis ir neturi nieko bendro su seksualiniu keliu plintančiomis infekcijomis ar ligomis.

Genitalinės Odos Išaugėlės: Kaip Jos atsiranda?

Odos išaugėlės paprastai atsiranda dėl nuolatinio odos trynimosi. Jos nėra užkrečiamos ir negali būti perduodamos partneriui lytinio akto metu. Taip pat, tokios išaugėlės nėra pavojingos sveikatai, ir nesukelia skausmo, todėl jų gydymas neturėtų būti primygtinis. Kaip bebūtų, kai kurie žmonės, patyrę genitalines odos išaugėles jaučiasi nekomfortabiliai, drovisi dėl tokių odos žymių ir stengiasi kuo skubiau jų atsikratyti. Įprastai, genitalinę odos išaugėlę vizualiai lengva supainioti su karpomis, kurios, beje, yra susijusios su tam tikra infekcija, plintančia lytiniu keliu, todėl labai svarbu išsamiau paanalizuoti odos išaugėlės formą ir spalvą ir tik tuomet priimti sprendimą. Genitalinės odos išaugos vienodai pasitaiko tiek vyrams, tiek moterims. Vyrams tokios išaugėlės dažniausiai pasirodo išilgai varpos, tuo tarpu moterys daugiausiai genitalinių odos išaugėlių aptinka makšties srityje.  Kai kurios moterys pastebi, jog menstruacinio ciklo metu dėl hormonų lygio pakitimų, jų odos išaugėlės tai susitraukia, tai išauga, tačiau esti ir tokių moterų, kurių genitalinės odos išaugėlės lieka pastovaus dydžio visą mėnesį.

Galimos Komplikacijos

Nors genitalinės odos išaugėlės ir yra nepavojingos, neužkrečiamos ir labai retais atvejais sukelia skausmą, lytinio akto metu gali sukelti nepatogumų ar net sudirginti odą. Po lytinio akto – labai svarbu nusiprausti švariu vandeniu, kad jokia pavojinga infekcija nepaveiktų odos išaugėlių ir nesukeltų ligų ar kitų pavojų. Pajutus neįprastus simptomus ar įtarus, jog odos išaugėlė galėjo būti infekuota, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir paskirtas tinkamas gydymas.

Kaip Saugiai Pašalinti Genitalines Odos Išaugas?

Žmonės, turintys genitalinių odos išaugėlių visai pagrįstai gali jausti nekomfortabilumą ir nejaukumą, priešingai nei žmonės, turintys tokio pobūdžio odos žymes kitose kūno vietose. Pastaruoju atveju odos išaugėlės dažnai būna tiesiog nepastebimos arba lengvai maskuojamos drabužiais ar įvairiomis kosmetikos priemonėmis. Dėl šių priežasčių, dauguma žmonių, turinčių genitalines odos išaugėles siekia pašalinti jas kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Esti daugybė  priemonių, gelbstinčių žmones nuo šio tipo odos žymių, pradedant nuo greitų ir paprastų chirurginių operacijų, kurių metu odos išaugėlė yra pašalinama specialiomis steriliomis žirklėmis, lazerinių gydymo procedūrų ar prideginimo procedūrų, naudojant skystą azotą. Jūsų daktaras galės padėti parinkti efektyviausius gydymo metodus Jūsų unikaliu atveju. Būtina žinoti, jog visi šie metodai yra greiti ir atliekami ne namų sąlygomis, bet tiesiog keletu vizitų vietinėje ligoninėje. Gydymo procedūrų metu Jūs išvengsite nemalonaus gydymo proceso naudojant anestetikus, be to, įprastai tokių odos išaugėlių šalinimas nereikalauja hospitalizacijos, tad po procedūrų pabaigos galite saugiai keliauti į namus.

Dauguma tradicinių bei natūralių vaistų, skirtų odos išaugėlių šalinimui, yra kreminės konsistencijos, o jų sudėtyje yra tokių medžiagų, kaip kepimo soda ir ricinos aliejus. Kremas naudojamas pagal instrukcijas, užtepant nedidelį jo kiekį ant odos lopinėlio, kuriame pasirodė odos išauga ir paliekant jį tol, kol odos išauga savaime pasišalins. Kaip galime įsivaizduoti, šis gydymo metodas sugaišina nemažai laiko, be to, kremu gydoma vieta turi būti aprišta steriliu raiščiu tol kol kremas skleidžia savo gydomąsias savybes, todėl genitalinių odos išaugėlių gydymas kremais, gali tapti itin nepraktišku. Kai kuriais atvejais, tam puikiai gelbsti dantų valymo siūlai (kuriais gali būti aprišamas gydomas odos lopinėlis), tačiau geriausia būtų šią procedūrą patikėti patyrusiam medikui