Apgamai atsiranda susidarius odos ląstelių sankaupoms tam tikroje kūno vietoje. Šis ląstelių darinys įprastai būna tamsios spalvos ir nekelia jokios grėsmės sveikatai. Kaip bebūtų saulė yra tas faktorius, kuris gali priversti apgamus mutuoti t.y. kisti savo forma ar spalva. Pakitę apgamai, kitaip žinomi kaip atipiniai apgamai, pažeidžia odos ląstelėse esančius DNR ir tai gali sukelti rimtų pasekmių Jūsų sveikatai. Dėl šios priežasties, derėtų vengti bet kokio ilgalaikio buvimo saulėje. Trumpas pasilepinimas saulėtais orais lauke neturi stipraus poveikio sveikatai, tačiau jei be perstojo mėgausitės saulės voniomis ir nenaudosite jokių apsauginių kremų, melanomos rizika gali išaugti net kelis kartus, be to, Jūsų odos polinkis į apgamų atsiradimą greičiausiai taip pat padidės.

Apie Apgamus, Odos Tipus ir Saulės Vonias

 

Apgamai dažniau vargina šviesaus gymio žmones. Šviesią odą saulė veikia net kelis kartus intensyviau nei tamsesnių tonų ar visiškai tamsaus gymio odą. Taip yra todėl, jog šviesiai odai yra būdingas padidintas jautrumas saulės spinduliams ir kitiems gamtos veiksniams. Taigi, žinodami tai, galime suvokti, jog saulės spindulių sukeliama rizika susirgti odos vėžiu yra žymiai aktualesnė šviesaus gymio žmonėms nei tamsiaodžiams.

Atsižvelgiant į saulės keliamą grėsmę mūsų sveikatai, kiekvienos iškylos metu saulėtą vasaros dieną, derėtų pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Saulės pavojai tyko visų žmonių tiek šiltomis vasaros dienomis, tiek saulėtu žiemos laiku, tačiau šviesaus gymio žmonės derėtų itin gerai apsisaugoti nuo galimo saulės poveikio ir sumažinti apgamų riziką.

Ultravioletinių Spindulių Poveikis Mūsų Sveikatai

 

Jei itin daug laiko leidžiate saulėtoje aplinkoje, Jums būtų naudinga žinoti apie patį saulės ir žmogaus odos reakcijos procesą. Iš tiesų, ultravioletiniai saulės spinduliai, patekę ant žmogaus odos paviršiaus, pradeda kauptis giliau po odos sluoksniu. Greičiausiai tai Jūs pastebėsite tik po keletos metų, tačiau pagrindai apgamams formuoti jau bus padėti, be to, visai tikėtina, jog ultravioletinių spindulių poveikis odai bus neigiamas. Saulės spinduliai įprastai pažeidžia odos ląstelių sandarą ir sutrikdo normalią jų funkciją. Svarbu žinoti, jog net ir dėvėdami lengvus drabužius visiškai nuo saulės poveikio vargu ar apsisaugosite.

Kaip Apsisaugoti Nuo Apgamų Atsiradimo?

 

Norėdami apsisaugoti nuo bet kokių apgamų atsiradimo, siekite visapusiškos apsaugos nuo saulės. Visapusiška apsauga tai ne tik tinkama apranga saulėtą vasaros dieną, bet ir apsauginių kremų naudojimas. Taip pat labai svarbu yra vengti tiesioginių saulės spindulių karščiausių paros metu – kada yra grėsmė, jog saulės spinduliai paveiks Jūsų odos paviršių ir sužalos sveikas odas ląsteles.

Tinkama odos apsauga ne tik apsaugo odą nuo apgamų atsiradimo, bet ir sumažina tikimybę, jog jau esantys apgamai išsivystys į piktybinės kilmės odos darinius. Piktybiniai odos darinai, tai vėžiniai dariniai, kurie gali būti išgydomi tik ankstyvosiomis ligos stadijomis. Verta žinoti, jog tinkama apsauga yra tikrai mažiau aukų reikalaujanti procedūra, nei gydymas cheminiais vaistais, todėl naudinga pasinaudoti visais sveikatos specialistų patarimais ir apsaugoti savo odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio.