Kai kurie žmonės, atsikratę karpų, jaučiasi it naujai gimę. O tiems, kurie dar tik ketina atsikratyti karpų, būtina žinoti šiek tiek daugiau informacijos apie patį gydymo procesą ir galimas komplikacijas.

Salicilo Rūgštis

Salicilo rūgštis, kaip rodo mokslininkų atlikti tyrimai, yra ypatingai efektyvi priemonė kovojant su karpomis. Įprastai gydytojai, skiriantys procedūras karpos gydyti, naudoja du būdus: patys atlieka procedūras su salicilo rūgštimi arba išrašo vaistus, kurių sudėtyje tarp įvairių ingridientų yra ir šios rūgšties. Verta žinoti, jog kaip teigia atliktų tyrimų rezultatai, gelių ir kremų efektyvumas, gydant karpas ženkliai skiriasi.

Kita vertus, prieš naudojant salicilo rūgštį karpoms gydyti, įsitikinkite, jog aplink karpą esanti oda yra gerai apsaugota nuo galimo sąlyčio su rugštimi. Specialūs pleistrai, skirti karpai apklijuoti po procedūros, turėtų padėti išvengti galimo rūgšties nubėgimo ir odos pažeidimų.

Krioterapija

Krioterapija tai procedūra taikoma karpoms gydyti, kurios metu skystu azotu karpa yra tiesiog užšaldoma. Pati procedūra skystu azotu, užšaldydama karpą, suformuoja puslelę vietoje karpos, kuri ilgainiui pavirsta nedideliu šašu. Žinoma, šašas po kurio laiko nukrenta pats, taigi taip atsikratoma nepageidaujamos karpos. Procedūros ciklas dažniausiai užtrunka septynias – dešimt dienų, ir iki šiol yra žinomas kaip vienas efektyviausių, tačiau taip pat turi ir savo minusą – gydymo išlaidos, dėl pažangios technologijos yra palyginti didelės.

Lipni Juosta

Lipni juosta yra naudojama kaip paprasta naminė priemonė karpos naikinti. Įprastai lipnia juosta yra apklijuojama karpa ir tuo būdu šis odos darinys yra „uždusinamas“ savaitei laiko. Lipniai juostai atsiklijavus, ji pakeičiama kita lipniosios juostos juostele. Po savaitės laiko, karpa yra panardinama į vandenį ir palaukus, kol ji išbrinks, jos nelygumai švelniai pašalinami aštriu popieriumi (arba popierine nagų dilde). Procedūra įprastai užbaigiama, paliekant gydomąjį odos plotą nakčiai nepridengtą, o ryte užklijuojant jį nauja lipnios juostos juostele. Šis procedūrų ciklas trunka apie du – tris mėnesius t.y. tol, kol karpa visam laikui išnyksta. Trumpai tariant, šiuo procedūrų ciklu, yra nutraukiamas deguonies tiekimas į karpą ir taip karpos ląstelės žūsta.

Operacija

Operacija, kaip būdas karpoms naikinti, nėra itin rekomenduojama, net atsižvelgiant į tai, jog pats gydymo metodas duoda greitų rezultatų, tyrimų duomenimis net 33 proc. chirurginių atvejų karpos sugrįžta. Beje, chirurginės operacijos yra pakankamai brangios. Kaip bebūtų, verta žinoti, jog įprastai gydytojai taiko dviejų tipų chirurgines procedūras:

  • Kiuretažas, kurio principas yra odos išaugos nugrandymas taikant modernius metodus;
  • Prideginimas elektriniu prietaisu – karšta geležine dilde.

Galimos Komplikacijos: Ko Galima Tikėtis?

  • Po procedūros galimos tokios komplikacijos, kaip skausmas gydytame odos plote, odos sudirgimas ar net puslėtumas.
  • Karpos gali paveikti žmogų psichologiškai ir sumenkinti jo savivertę, net ir tais atvejais, kada nėra jokių fiziologinių pasekmių rizikos.
  • Žmonėms, turintiems silpną imuninę sistemą, tokie odos sutrikimai gali išsivystyti į vėžinės kilmės ligas, nors tokie atvejai yra tikrai reti.