Tradiciškai, chirurginė operacija buvo laikoma vienintele išeitimi, norint atsikratyti apgamų dėl kosmetinių priežasčių. Žinoma, tokios operacijos neapsieidavo be nuskausminamųjų. Tačiau technologijos tobulėja, taigi gydymo metodai taip pat. Šiandien medicina gali pasiūlyti visą galybę būdų, padėsiančių atsikratyti apgamų saugiai ir efektyviai. Chirurginės operacijos yra vis dar populiarios, ypatingai tais atvejais, kai kyla įtarimų dėl žmogaus sveikatos būklės t.y. atsiradus apgamo pakitimams ar įžvelgus piktybinės melanomos savybių. Tais atvejais chirurgai rekomenduoja pašalinti visą apgamą ir ištirti greta esančios odos būklę. Kaip bebūtų keista, šis gydymo metodas turi ir savo trūkūmų – pašalinus apgamą chirurginiu būdu, randų tikimybė lieka didelė, todėl šiuolaikinė medicina neretai siūlo alternatyvius apgamų gydymo metodus. Chirurginė operacija rekomenduojama tik tais atvejais, jei yra pasitelkiamos modernios technologijos, o pati operacija yra atliekama itin įgudusio mediko. Be to, būtina atsižvelgti į tai, jog randų tikimybė padidėja šalinant apgamus, pasižyminčius nestandartiniais duomenimis – itin dideliu skersmeniu ar dydžiu, todėl po operacijos būtina užsiūti žaizdą.

Lazerinės Procedūros

Apgamų šalinimas lazeriu yra tikra naujiena tokio pobūdžio odos darinių gydymo istorijoje. Procedūros atliekamos lazeriu, įprastai gali sumažinti apgamo dydį ir daryti teigiamą poveikį jo spalvai, tačiau įprastai apgamas nėra visiškai pašalinamas nuo odos paviršiaus. Tačiau, kaip rodo gydymo lazeriu praktika, žmonės skiria primenybę būtent šioms procedūroms, kurios nepalieka nepageidaujamų dėmių apgamo vietoje, ypatingai jei kalbama apie veido apgamų šalinimą ar apgamų šalinimą grynai dėl kosmetinių priežasčių. Kaip bebūtų, renkantis procedūras lazeriu, yra būtina kreiptis į itin patyrusį specialistą. Šiuo atveju, prieš pasirenkant tinkamą specialistą, derėtų pasitarti su savo dermatologu ar terapeutu, be to, patariama gauti kuo daugiau rekomendacijų iš savo draugų ar artimųjų, kurie jau yra išbandę apgamų šalinimo procedūras lazeriu.

Natūralūs Gydymo Metodai

Prieš pasiryždami brangioms lazerinėms procedūroms apgamams šalinti, išbandykite natūralias gydančias priemones, kurios yra ne tik laiko patikrintos, bet ir daug pigesnės bei greitesnės. Dauguma natūralių gydančių priemonių veikia paprastai – įsiskverbia į apgamo plotą ir išdžiovina jį taip, jog galiausiai odos darinys nukrenta be jokių papildomų pastangų. Vienos efektyviausių natūralių gydomųjų priemonių apgamams naikinti yra arbatmedžio aliejus, kiaulpienės šaknys, ricinos aliejus ir kepimo soda. Visos šios priemonės iš gamtos yra itin pigios ir lengvai prieinamos, todėl prieš nusprendžiant investuoti dideles pinigų sumas į apgamų šalinimą lazerinėmis procedūromis ar chirurginėmis operacijomis, yra verta išbandyti būtent šiuos natūralius gydymo metodus.

Kremai ir Losijonai

Šiomis dienomis parduotuvėse esti didelis gydomųjų kremų, losijonų ir tepaliukų pasirinkimas. Dauguma jų veikia itin efektyviai, tačiau ne taip saugiai ir greitai, kaip anksčiau paminėti metodai. Atsižvelgiant į ne itin pigią vaistinių kremų kainą, derėtų atkreipti dėmesį į tai, jog arbatmedžio aliejaus buteliukas ar kepimo miltelių pakelis yra ženkliai pigesnis pasirinkimas. Be to, naudojantis kremais ar losijonais, kurių sudėtyje yra miškinės sidabražolės, procedūras derėtų atlikti itin skrupulingai ir atidžiai. Miškinė sidabražolė yra vertinama, kaip itin efektyvus gamtos vaistas gydant apgamus, tačiau reiktų atkreipti dėmesį į jos toksiškumą žmogaus organizmui ir naudoti tokią priemonę itin mažais kiekiais. Prieš imantis gydomųjų procedūrų su miškine sidabražole, vertėtų pasitarti su gydytoju ar kitu sveikatos specialistu, o jei procedūras jau išbandėte ir patyrėte bet kokį šalutinį poveikį, gydymo procedūras nedelsdami nutraukite. Galiausiai, kremus, savo sudėtyje turinčius tokių toksiškų medžiagų, patartina atidėti į šalį bent tol, kol neišbandysite kitų, saugesnių gydymo metodų.