Kai kurie žmonės apgamus atsineša nuo gimimo, kitiems apgamai atsiranda per pirmus 40 gyvenimo metų. Dauguma atvejų, apgamai yra tik nežymūs odos dariniai – pigmentinių ląstelių sankaupos, dėl kurių neverta nerimauti. Tačiau esama ir kitokių apgamų, kurių stebėjimas ir profesionali apžiūra yra būtini. Vieni iš tokių apgamų tai rausvos spalvos apgamai, sudaryti iš smulkių kapiliarų. Šių apgamų raidą  – dydžio, formos ir spalvos atžvilgiu – stebėti yra būtina. Tyrimai ir medicininė praktika rodo, jog tokio tipo apgamai turi didesnį polinkį į vėžinius susirgimus, tokius kaip piktybinė melanoma. Piktybinė melanoma – yra viena iš sunkiausių odos vėžio formų, todėl išsivysčius pirmoms vėžinėms ląstelėms yra labai svarbu nedelsiant paskirti tinkamą gydymą. Taip pat yra verta žinoti, jog piktybinės melanomos atveju chirurginė operacija dažnai yra neišvengiama.

Kraujingi Apgamai

Daugelis žmonių atsineša kraujingus apgamus į šį pasaulį nuo gimimo. Šie apgamai susiformuoja tuomet, kai odos ląstelės, turinčios mažų kapiliarų, susikaupia tam tikroje kūno vietoje. Kraujingų apgamų tipas yra labiau linkęs į piktybines transformacijas, todėl tokius odos darinius yra patartina kuo dažniau ištirti dermatologo kabinete ar tiesiog jūsų klinikoje. Suprantama, jog toks apgamas žmogui sukelia daugiau nepatogumų, nes neatsargumo dėka jį sutrenkus ar nukrapščius jo paviršinį sluoksnį, darinys gali pradėti kraujuoti. Tokiu atveju, ir tuomet kai apgamas tampa itin jautrus prisilietimams ar greitai parausta, būtina pasikonsultuoti su savo dermatologu. Be to, visai tikėtina, jog gydytojas gali patarti pacientui visiškai pašalinti apgamą nuo odos paviršiaus.

Medikai pastebi, jog žmonės neretai yra linkę painioti kraujingus apgamus su hemangiomomis, ir tuo pačiu priduria, jog hemangiomos dažniau atsiranda liemens srityje, be to, žmogui jos įprastai išsivysto antroje gyvenimo pusėje. Derėtų žinoti, jog hemangiomos nėra apgamai ir yra visiškai nepavojingos sveikatai, o pašalinamos jos dažniausiai grynai dėl kosmetinių priežasčių.

Kraujuojantys Apgamai

Kaip žinome, dauguma apgamų nėra pavojingi sveikatai, todėl pats faktas, jog turite apgamą vienoje ar kitoje kūno vietoje nereiškia nieko blogo. Tačiau jei apgamas staiga pakinta savo forma, dydžiu ar spalva, o oda aplink darinį tampa jautri, pradeda niežėti, derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir išsitirti esamą odos darinio būklę. Kraujuojantis apgamas savaime nėra blogas dalykas, jei atsižvelgsime į aplinkybes ir kitus galimus organizmo mums siunčiamus signalus. Natūralu, jog jei kartą neatsargiai nudraskėte apgamo paviršinį sluoksnį, ar besiskusdami įpjovėte apgamo odos plotą, kraujavimas turėjo prasidėti – tai savaime suprantama organizmo reakcija. Kaip bebūtų, kraujavimas iš apgamo taip pat yra ir odos vėžinių susirgimų požymis, todėl jei greta kraujavimo pastebite kitų, ankščiau pažymėtų ligos simptomų, kaip apgamo išsikerojimas, spalvos pakitimai ir kiti piktybinės melanomos požymiai, vertėtų sunerimti. Tokiu atveju nereikėtų laukti dar vieno neigiamo požymio atsiradimo ir nedelsiant kreiptis į savo gydytoją. Verta žinoti, jog kuo ankščiau odos vėžys yra diagnozuojamas, tuo daugiau šansų, jog liga bus sėkmingai gydoma.

Praktika rodo, jog neretai žmonės, net ir išsityrę apgamo kilmę, ir sužinoję, jog ji nėra piktybinė, vis dėlto nori kuo skubiau atsikratyti savo odos darinio. Medikai teigia, jog toks perdėtas nerimas greičiau yra psichologinės kilmės reiškinys – žinojimas, jog turi apgamą, kartais priverčia žmogų nepaliaujamai nerimauti ar jaustis nekomfortabiliai. Vis dėlto, šiuolaikinė medicina siūlo daugybę saugių ir neskausmingų būdų apgamams šalinti, todėl net ir patys jautriausi pacientai turi iš ko rinktis. Gydytojai gali pasiūlyti eilę apgamų šalinimo metodų – klinikoje atliekamų procedūrų, naudojant vietinius anestetikus ar kitus nuskausminamuosius. Vieni populiariausių gydymo metodų, be jokios abejonės, yra prideginimas, lazerinės procedūros bei užšaldymas. Piktybiniams apgamams šalinti dažnai pasirenkamas chirurginis pjūvis.