Odos išaugos turi begales medicininių bei buitinių pavadinimų. Kai kurios jų mediciniškai vadinamos akrochordonais, fibroepiteliniais polipais ir šakotieji papilomai. Pačios odos išaugos yra savaime natūralus dalykas, ypač žmogui senstant, kuomet pastebimas jų pagausėjimas. Nors priklausomai nuo žmogaus organizmo reakcijos, odos išaugėlės pasirodo pačiose įvairiausiose kūno vietose, didžioji jų dalis yra aptinkama tose kūno vietose, kur oda yra linkusi į trintį t.y. raukšlėtose kūno vietose, kaip pvz. po krūtimis, kaklo srityje, pažastų srityje ar kirkšnyse. Dažniausiai tokios odos išaugėlės yra neišvaizdžios, tačiau nesukelia jokio skausmo ar pavojaus sveikatai. Paslėpsniuose esančios išaugėlės šiek tiek skiriasi nuo kitose kūno vietose esančių išaugėlių, tačiau jos taip pat nesukelia nepageidaujamų pojūčių, tokių kaip skausmas ar sudirgimas, išskyrus tuos atvejus, kai pasireiškia nepageidaujama trintis su dėvimais drabužiais. Tokio pobūdžio odos išaugėlės nėra infekcinės ar susijusios su infekcijomis, plintančiomis lytinio akto metu, nors tokių infekcijų sukeltos odos reakcijos gali būti vizualiai panašios į išaugėles esančias kirkšnyse. Tokių odos išaugėlių, pasitaikančių moterims, skaičius praktiškai identiškas vyrų atžvilgiu, tačiau tolesnės studijos, norint išsiaiškinti priežastis, kodėl kai kurie asmenys yra labiau linkę į tokius odos darinius, nei kiti, yra būtinos. Šiomis dienomis mokslininkai yra tikri tik dėl vieno fakto, jog vienas esminių faktorių sąlygojančių odos išaugėlių susidarymą, yra žmogaus polinkis į nutukimą.

Kokių Problemų Gali Sukelti Odos Išaugos?

Kaip paminėta anksčiau, didžioji dauguma žmonių, turinčių odos išaugėlių, gyvena įprastą gyvenimą nejausdami diskomforto ar kitų nepatogumų. Tačiau kai kuriais atvejais, ypatingai tuomet, kai odos išaugos sudaro trintį su drabužiais ar tiesiog žmogaus oda (ypatingai raukšlėtose kūno vietose), tam tikrų nepatogumų vis dėl to atsiranda. Šia problema dažniausiai skundžiasi žmonės, turintys odos išaugėlių paslėpsnių srityje, t.y. odos srityje, kuri yra lengvai sudirginama apatinių drabužių ar nuo pastovaus vaikščiojimo bei bet kokio judėjimo proceso. Dar viena priežastis, dėl kurios žmonės jaučiasi nepatogiai savo kasdienėje rutinoje, yra odos išaugėlių neišvaizdumas. Taigi, net ta mintis, jog išauga yra nepavojinga sveikatai, nenuramina dalies žmonių desperatiško siekio jų kuo skubiau atsikratyti tiek dėl praktinių, tiek dėl estetinių priežasčių.

Chirurginės Procedūros: Jų Efektyvumas, Paprastumas ir Saugumas

Šiomis dienomis esti daugybė metodų, saugiam ir efektyviam odos išaugėlių esančių įprastose kūno vietose bei paslėpsnių srityje, pašalinimui. Chirurginės procedūros paprastai yra žymiai populiaresnės nei natūralūs vaistiniai preparatai, nes pastarieji atima daugiau laiko ir yra sudėtingesni naudoti – gydant natūraliais tepaliukais, gydomą vietą reikia aprišti ir laikyti tol, kol odos darinys nenusilups. Tuo tarpu visos chirurginės procedūros yra greitos, saugios ir gali būti atliktos tiek klinikoje, tiek gydytojo kabinete. Dar vienas chirurginės procedūros privalumas, jog paciento hospitalizacija yra visiškai nereikalinga, o gydymas po procedūros dažniausiai apsieina be anestetikų.

Prideginimo ir Užšaldymo Procedūros

Patys populiariausi būdai odos išaugėlėms pašalinti, yra darinio prideginimas ir užšaldymas. Pirmuoju metodu, gydytojas tiesiog nudegina odos darinį nuo odos, naudodamas specialų chirurginį prideginimo prietaisą, kuris vienu metu ir kaitina ir pjauna. Šio metodo pranašumas yra tas, jog kraujavimo rizika yra labai maža, lyginant su operacijomis atliekamomis naudojant skalpelį ar chirurgines žirkles. Antroji, užšaldymo procedūra, yra atliekama skystu azotu – veikdama panašiu principu, kaip ir pirmoji, ši technologija pirma užšaldo odos darinį, o po to jį nupjauna. Šis gydymo metodas yra pradėtas taikyti palyginti nesenai ir gali būti vadinamas vienu efektyviausių ir paprasčiausių būdų odos išaugėlėms gydyti.

Odos Išaugėlių Šalinimas Medicininiu Siūlu: Kaip Jis Veikia?

Dar vienas būdas atsikratyti odos išaugėlių yra jų perrišimas siūlu. Ši procedūra atliekama namų sąlygomis ir vizualiai yra mažiau pastebima nei gydymas vaistiniais kremais ar tvarstomąja medžiaga. Viskas ką reikia padaryti, tai aprišti odos išaugėlę plonu siūlu arba tarpdančių siūlu ties ta vieta, kuri jungia išaugėlę su odos plotu. Tai padarę, Jūs sustabdote kraujo cirkuliavimo procesą odos išaugėlėje, taigi po kurio laiko ji tampa nebegyvybinga ir savaime nukrenta. Šis metodas yra labai paprastas ir ganėtinai pigus, be to procedūra atliekama namie, todėl nekyla jokių papildomų nepatogumų. Vis dėl to būtina žinoti, jog rezultato šiuo atveju greičiausiai sulauksite tik po tam tikro laiko tarpo, kuris lyginant su chirurginėmis procedūromis yra žymiai ilgesnis.