Odos išaugos – problema, vyraujanti amžių amžius, tačiau šiomis dienomis vis dar nėra aišku kas yra šios ligos sukėlėjas. Šiuo metu yra žinoma tik tai, jog ši liga pasižymi pastebimai išaugusiais gerybiniais  augliais – riebaliniais audiniais ir odos ląstelių ataugomis kaklo, veido, pažastų, liemens ir kojų srityse. Daugumoje atvejų, tokie augliai laipsniškai pasirodo raukšlėtose kūno vietose, o šios ligos rizikos faktorius padidėja žmonėms sulaukusiems 50 metų ir vyresnio amžiaus asmenims.

Siekdami išsiaiškinti, kas sukelia tokius ligotus odos pakitimus, mokslininkai jau kelias dešimtis metų atlieka mokslinius tyrimus. Moksliniais tyrimais siekiama ne tik išsiaiškinti, kas sukelia šią ligą, bet ir surasti prevencines priemones, siekiant užkirsti kelią šios ligos plitimui, nors pati liga savaime nėra didelis iššūkis medikams, gydantiems šiuos pacientus. Viena naujausių ir patraukliausių neištirtų medicinos sričių mokslininkams yra žmogaus papilomos virusas, taip pat žinomas kaip ŽPV.

Žmogaus papilomos virusas apima per 200 rūšių papilomos šeimos virusų. Medicinos specialistai identifikuoja šios virusų šeimos atmainų grupę, kurios plinta būtent žmogaus organizme, kaip „žmogaus papilomos viruso“ sukėlėjus. Iš 200 papilomos virusų atmainų, net 100 gali būti įvairių ataugų ir auglių, pasireiškiančių žmogaus organizme, priežastis.

ŽPV ir Odos Dariniai

Šiuo metu ŽPV yra laikomas viena iš galimų priežasčių, sukeliančių odos darinius. Kaip rodo moksliniai tyrimai, kai kurie viruso sukeliami odos audinių deformacijos atvejai yra tiesiogiai susiję su odos išaugomis, pasirodančiomis ant tam tikrų viruso nešiotojo kūno vietų. Atliktų tyrimų skaičius labai nežymus, tačiau mokslininkai išsiaiškino, jog keletas pacientų, turėjusių odos išaugas, taip pat buvo ir ŽPV 6 arba ŽPV 11 nešiotojai. Kaip bebūtų, šie tyrimai vis dar tęsiasi, ir vis dar yra vertinami kontraversiškai, atsižvelgiant į odos išaugų ir karpų panašumus (tiek išvaizdos, tiek jų lokacijos kūno vietose), sukeliančius neaiškumų aiškinantis šių darinių priežastis.

Egzistuoja bendra nuomonė, jog odos dariniai atsiranda tuomet, kai tam tikras odos plotas yra nuolatos dirginamas dėl kai kurių žmogaus kūno organų pakitimų ar sutrikimų. Šis nuolatinis dirginimas sukelia apsauginį žmogaus organizmo atsaką, pasireiškiantį odos ar riebalinių ląstelių dauginimosi suaktyvėjimu. Taip besidaugindamos odos ląstelės suformuoja keistus odos darinius.

Lygiai taip pat, kai ŽPV pakliūna į žmogaus organizmą per žaizdas ar įsipjovimus, žmogaus organizmas reaguoja į virusą suaktyvindamas odos ląstelių dauginimosi procesą. Tokiu būdu ant tam tikrų kūno vietų pasirodo varpos.

Odos darinių priežasties nustatymą dar labiau komplikuoja siūlinių karpų panašumas į odos išaugas. Siūlinės karpos yra nedažnos ir labiau primena „šakelės“ formą nei tradicinius apvalius odos darinius. Iš tiesų, nepatyrusiam žmogui tiek siūlinės karpos, tiek odos išaugos gali pasirodyti panašios. Kad ir kaip bebūtų, nors šių odos darinių sudėtinės audinių dalys šiek tiek skiriasi, jų išvaizda išlieka panaši, todėl tai neabejotinai kelia sumaištį nepatyrusių pacientų tarpe.

Odos Išaugų Šalinimo Procedūros: Kaip Išsirinkti Geriausią Gydymo Variantą?

Odos išaugų šalinimas nėra būtinybė, atsižvelgiant į tai, jog jos yra gėrybinės kilmės. Tačiau jei pobūdžio odos dariniai sukelia nepatogumų kasdieniniame gyvenime dėvint rūbus ar nešiojant papuošalus, Jūs be jokios abejonės galite įsigyti nereceptinį vaistinį produktą ir atsikratyti su tokiomis odos išaugomis susijusių problemų. Savo paties saugumo dėlei, rinkdamiesi vaistinius produktus įsitikinkite, jog jų sudėtyje nėra stiprių cheminių medžiagų – itin rekomenduojami natūraliu pagrindu sukurti produktai, nes jų švelni sudėtis apsaugo nuo galimo odos pažeidimų ar sudirgimų pavojaus, o preparato efektyvumas nuo to nesumažėja.

Jei vis dėl to skiriate pirmenybę Jūsų pediatro paskirtam gydymui, verta būtų žinoti, jog gydytojo siūlomos procedūros neretai būna šios: visiškas odos darinio pašalinimas, krioterapija ir prideginimas. Šie medikų praktikoje pasiteisinę gydymo būdai dažnai turi ir savo minusų, tokių kaip skausmas odos išaugos vietoje, galimos žaizdos ir kiti šalutiniai efektai, todėl prieš kreipdamiesi į savo pediatrą, įsitikinkite, ar išnaudojote visus saugius ir efektyvius gydymo būdus.