Maži gerybiniai odos dariniai dažnai signalizuoja tam tikrus negalavimus nėščių moterų organizme. Nors pačios išaugos nėra pavojingos sveikatai, būtent jos dažnai gali sukelti estetinį nepasitenkinimą ar net emocinį diskomfortą. Nėščios moterys, būdamos itin emociškai dirglios prieš-gimdyviniu laikotarpiu, ypatingai  jautriai reaguoja į tokio tipo odos darinius, tačiau, laimei, odos išaugos daugeliu atvejų yra lengvai išgydomos.

Jei būdama nėštumo periode patyrėte odos išaugas tam tikrose kūno vietose, Jums turbūt smalsu sužinoti tokių odos darinių priežastis ir būdus padedančius jais atsikratyti. Sekančiuose skyriuose apžvelgsime keletą odos darinių atsiradimo aspektų ir pasiūlysime efektyvių būdų, padėsiančių atsikratyti tokių negalavimų. Tačiau kol kas norime akcentuoti, jog tokio pobūdžio odos išaugos savaime yra visiškai nežalingos Jums ir Jūsų kūdikio sveikatai.

Nutukimas ir Odos Polinkis Raukšlėtis

Kaip žinome, vienas iš pagrindinių „šalutinių“ nėštumo poveikių yra padidėjęs kūno svoris. Padidėjęs kūno svoris atsiranda ne tik dėl kūdikio augimo motinos įsčiose, bet ir dėl atsiradusio didesnio būsimos mamos fizinės ištvermės poreikio, siekiant patenkinti vaiko mitybos ir fiziologinius poreikius. Neretais atvejais, odos išaugos pasirodo ant nėščios moters odos raukšlėtose kūno vietose t.y. šlaunų, pažasčių srityse ir po krūtimis, ten kur nėštumo periodu itin padidėja moters kūno riebalinis sluoksnis.

Kaip teigia medikai, tokie odos dariniai susidaro dėl odos trynimosi raukšlėtose kūno vietose, taip leisdami suprasti, jog padidėjęs kūno svoris ir to pasekoje susidariusios raukšlės padidina odos išaugų tikimybę. Vienas iš būdų nėščioms moterims išvengti ar bent sumažinti tokio tipo odos darinių atsiradimo tikimybę, yra grynai buitinis – dėvėkite kuo laisvesnius drabužius ir visiškai atsisakykite masyvios, sunkios bižuterijos.

Kaip Odos Išaugėlės Susijusios su Hormonų Lygiais Organizme?

Turbūt kiekviena moteris žino, jog hormonų lygis jos organizme yra visiškai išsibalansavęs. Tad visai natūralu, jog estrogeno kiekis gali būti itin aukštas vieną dieną, tuo tarpu kitą dieną nukristi iki mažiausio lygio. Analogiškai, testosterono lygis nėščios moters organizme yra taip pat sunkiai prognozuojamas. Kalbant paprastai, būsimos motinos hormonų lygio kaita visuomet buvo ir yra tiesiogiai susijusi su nėštumo periodu. Įdomu yra tai, jog moksliniai tyrimai įrodė hormoninių svyravimų nepatikimumą. Anot jų, hormoninis disbalansas daro poveikį kiekvienai žmogaus kūno daliai, įskaitant ir odą. Kai kurie mokslininkai tiki, jog žmogaus kūno polinkis kovoti su odos išaugų sukelėjais nėštumo metu susilpnėja būtent dėl hormonų svyravimų. Taip yra tarsi suponuojama, jog tam tikrų hormonų lygio padidėjimas gali būti tiesiogine odos išaugų priežastimi.

Gydymo Būdai

Daugumai moterų odos išaugos pranyksta savaime praėjus keletai mėnesių po gimdymo, todėl dažnai tokių odos darinių šalinimas nėra būtinybė. Tačiau toms moterims, kurios jaučia diskomfortą dėl tokių odos darinių ir nori žūtbūt jų atsikratyti, patariama įsigyti natūralių vaistinių produktų, kurių dauguma yra parduodami be gydytojo recepto. Įsigijus tokį produktą nėštumo laikotarpiu būtina ji naudoti pagal visas ant produkto pakuotės nurodytas instrukcijas, siekiant užtikrinti saugų gydymo procesą. Jei Jūs ir Jūsų pediatras nutariate pašalinti odos išaugą kitomis nei anksčiau paminėtomis priemonėmis, kurių yra ganėtinai nemažai, saugiausia procedūra Jūsų kūdikio sveikatai būtų chirurginis išaugos išpjovimas. Tačiau turėkite omenyje, jog toks darinio pašalinimas yra pats skausmingiausias Jums pačiai.

Šiai odos problemai spręsti taip pat galimos ir kitos procedūros, tokios kaip odos užšaldymas (krioterapija) arba prideginimas. Tuo tarpu cheminės injekcijos praktiškai nėra taikomos esant nėštumo laikotarpiui, nes tai galėtų neigiamai paveikti vaisiaus vystymosi procesui ir sveikatai.