Odos išaugos, mediciniškai įvardijamos kaip akrochordonai, yra tam tikri odos dariniai, pasirodantys ant įvairių kūno vietų. Dėl savo išskirtinės išvaizdos šie dariniai gali būti ganėtinai lengvai atpažįstami – kojelės (jungiančios išaugą su tam tikru odos plotu) ir sudribusi forma, yra pagrindinės tokio odos darinio vizualinės savybės. Odos išaugos spalva įprastai nesiskiria nuo žmogaus odos spalvos, o pats darinys nėra linkę į plaukuotumą, be to, odos išaugos sudėtyje nėra jokių papildomų strūktūrinių elementų, aptinkamų kitose odos žymėse. Iš tiesų, jų išvaizda kartais primena gėlės formą. Tokie odos dariniai jau tampa daugumos žmonių kasdienybe ir tikėtina, jog netolimoje ateityje didžioji dalis žmonių turės bent vieną ar keletą odos išaugėlių tam tikrose kūno vietose. Laimei, tokių odos darinių pašalinimo procesas yra lengvas ir paprastas, tad beliko tik atsakyti į kaip niekad aktualų klausimą: kokias ligas pranašauja ar identifikuoja tokio pobūdžio odos žymės?

Apie Odos Išaugėles iš Arčiau

Tikslios diagnozės, apžiūrint odos išaugėles, gali būti nustatomos vien tik pasinaudojus mikroskopu. Nors pačios odos išaugos gali būti lengvai pastebimos plika akimi, kai kurios odos žymės gali turėti vizualiai panašių savybių su kitomis, daug pavojingesnėmis odos žymėmis, indikuojančiomis sunkias ligas, todėl patartina ištirti odos darinį mikroskopo pagalba.

Visų pirma, odos išaugos turi būti paruošiamos mikroskopinei apžiūrai. Prieš tokią apžiūrą odos išauga turi būti suvilgoma hematoksilino ir eozino mišiniu. Mikroskopo pagalba galime lengvai įžvelgti siaurą odos darinio kojelę/stiebelį, kuris tarsi jungia odos sluoksnį su išsikišusiu sferinės formos audiniu. Taip pat, galime matyti rožinės spalvos odos išaugos pagrindą, kuris dažnai mediciniškai vadinamas tikraja oda bei purpurinį paviršinį sluoksnį, kitaip žinomą kaip epidermį. Epidermyje įprastai matyti žmogaus odos ląstelių išvešėjimas, mediciniškai vadinamas hiperplazija. Hiperplazija tarsi apsupa tikrąją odą iš visų pusių ir kolageno skaidulos odoje pamažu išglemba bei pritvinksta. Dažniausiai mikroskopinė odos išaugos apžiūra parodo, jog tokie odos dariniai savo sudėtyje neturi jokių papildomų dalių – tokių kaip plaukai, randai ar kiti strūktūriniai elementai.

Kuo Naudinga Mikroskopinė Apžiūra?

Visų pirma, mikroskopinė apžiūra patenkins Jūsų smalsumą, tuo pačiu indikuodama kitas galimas problemines odos ypatybes. Iš tiesų, atsikratyti odos išaugos galima lengvai ir paprastai, t.y. taip, kaip atsikratome nereikalingų vaistinių preparatų, tačiau prieš tai padarydami, pagalvokime, kokios naudingos informacijos galime gauti, atidavę šį odos darinį į specialisto rankas, kuris gali atlikti specialų mikroskopinį testą ir suteikti naudingų žinių apie esamą odos būklę. Gydytojui nustačius diagnozę, profesionalus patologas gali ją ištirti ir tuomet nuspręsti, kokia yra galutinė odos būklė. Patologiniai tyrimai šiuo atvjeu yra itin vetingi, nes būtent jie nustato tokias sudėtingas ir komplikuotasligas, kaip odos vėžys. Tačiau prieš siųsdamas odos išaugą patologo apžiūrai, specialistas įsitikins ar ji iš tiesų yra įtartina ar indikuojanti tam tikras paciento ligas. Tarp ligas signalizuojančių savybių esti ir tokie ženklai, kaip padidėjęs darinio kraujavimas, jo nestandartinis dydis bei keista spalva.

Odos Dariniai – Apsimetėliai, Arba Kaip Nebūti Suklaidintiems?

Kai kurių klientų oda yra linkusi tarsi „pamėgdžioti“ odos išaugas, t.y. linkusi į kitokio pobūdžio odos darinius (kaip, pvz. apgamus, karpas, seborėjinę keratozę, lipomatozinės kilmės apgamus), kurie yra labai panašūs būtent į odos išaugas. Tačiau tokios ligos, kaip bazinė ląstelių karcinoma, piktybinė melanoma ir žvynelinė ląstelių karcinoma gali pasireikšti panašios išvaizdos odos išaugėlėmis. Visos pastarosios ligos yra vienokia ar kitokia odos vėžio atmaina ir gali būti itin pavojingos pacientui.