Artėjantis pavasaris žada gerų naujienų žmonėms, kovojantiems su apgamais – tomis rusvos spalvos dėmėmis, atsirandančioms ant žmogaus kūno odos, jam senstant. Kodėl pavasaris? Atsakymas paprastas ir daug kam žinomas. Gegužė – informacijos ir žinomumo skleidimo apie melanomą, mėnuo. Būtent šis mėnuo džiugina sveikatingumo kampanijomis, kurių metu, visos šalies dermatologai siūlo nemokamas apgamų tyrimų procedūras visiems šalies gyventojams. Šiomis kampanijomis siekiama informuoti pacientus apie jų odos sveikatos būklę t.y. identifikuoti jų apgamų kilmę, būtų ji gerybinė ar piktybinė. Žmogui, kuris su amžiumi įgyja apgamų tam tikrose kūno vietose, verta žinoti, jog daugelis apgamų įprastai neturi nieko bendro su vėžiniais susirgimais, todėl net ir laikui bėgant, grėsmės susirgti vėžiu – nėra. Tačiau pasitaiko atvejų, kai po kurio laiko apgamas pakeičia spalvą, formą ar tekstūrą, taip pat galimi apgamo kraujavimo atvejai – atsiradus tokiems požymiams pacientui rekomenduojama kreiptis į specialistą ir išsitirti apgamo kilmę.

Kova Su Apgamais: Kokias Priemones Rinktis?

Jei Jūsų dermatologas apgamo tyrimuose neįžvelgia vėžinių ląstelių, apgamas yra visiškai nepavojingas Jūsų sveikatai. Tačiau dauguma atvejų, apgamas žmogui gali sukelti šiokį tokį psichologinį diskomfortą – būtent dėl žinojimo, jog jis yra ir jog jis daro neigiamą estetinį poveikį. Todėl šiais laikais žmonės vis dažniau ryžtasi išbandyti naujus apgamų šalinimo būdus. Jūsų požiūris į skausmą, ambulatorinę chirurgiją ir turimos pajamos padės Jums apsispręsti, kurį būdą pasirinkti. Gana saugus būdas apgamams šalinti yra ambulatorinė operacija atliekama dermatologo kabinete. Nors dauguma žmonių nėra linkę rinktis šio metodo, jis yra plačiai taikomas. Procedūros – operacijos metu, gydytojas naudoja vietinius anestetikus, išpjauna apgamą skalpeliu ir apriša gydomą vietą tvarstomaja medžiaga. Tvarstomoji medžiaga turi būti nešiojama tol kol gydymas yra baigtas. Šio tipo operacija dažniausiai baigiasi sėkmingai, tačiau vis dėl to turi savo trūkūmų:

  • Infekcijos rizika
  • Randų tikimybė
  • Skausmo ir diskomforto tikimybė
  • Ženklios išlaidos, ypatingai jei nesate draustas sveikatos draudimu

Jei norite atsikratyti apgamų neskausmingu būdu, arba norite išvengti infekcinių susirgimų, kurie galimi po tokio tipo operacijų, rekomenduojama išbandyti nereceptinį gydomąjį kremą. Šiomis dienomis yra parduodama net keletas efektyviai veikiančių kremų, kurie gelbsti daugumai žmonių, siekiančių atsikratyti apgamų nuo tam tikrų kūno vietų; jie platinami internetinėse parduotuvėse arba vietinėse vaistinėse. Vaistiniai kremai yra ganėtinai lengvai naudojami, savo sudėtyje neturi toksinių medžiagų, o savo poveikiu sukelia tik nežymų dilgčiojimą, lyginant su stingdančiu skausmu, sukeliamu operacijos metu. Tinkamai naudojami vaistiniai kremai daugumą apgamų gali pašalinti per 7 – 10 dienų.

Nepaisant to, prieš imdamiesi bet kokių priemonių, šalinančių apgamus, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju. Pasirinkę procedūras vaistinėmis apgamų šalinimo priemonėmis, atliekamas namuose, sekite visomis nurodytomis instrukcijomis. Būkite tikri, jog tol kol naudojatės pateiktomis instrukcijomis, nėra jokio komplikacijų pavojaus.