Įprastai apgamai nėra pavojingi, skausmingi ar kitaip žalingi mūsų sveikatai. Kita vertus, jų išvaizda neretai sukelia mums pasišlykštėjimą, dėl tos priežasties, kosmetinis apgamų šalinimas šiomis dienomis tapo itin populiarus. Esama daugybės būdų apgamams šalinti – žemiau rasite išvardintus populiariausius gydymo metodus, tačiau prieš pasirinkdami tam tikrą paminėta būdą, būtinai apsilankykite pas savo dermatologą ir aptarkite Jūsų individualų atvejį.

Medicininiai Apgamų Šalinimo Būdai

Esama daugybės medicininių ir chirurginių būdų, padėsiančių atsikratyti apgamų. Todėl atsižvelgiant į Jūsų individualų atvejį – apgamų kiekį bei lokaciją, būtų geriausia, jog tinkamiausius gydymo metodus Jums parinktų Jūsų gydytojas. Turbūt pats paprasčiausias būdas atsikratyti apgamo yra jo išpjovimas. Operacijos metu gydytojas naudodamas anestetikus – nukausminamuosius ir skalpelį, išpjauna odos darinį. Kaip bebūtų, ši paprasta ir greita procedūra turi ir savo minusų – randų tikimybė yra tikrai didelė, todėl šis metodas nebūtų tinkamiausia alternatyva veido apgamams šalinti. Tačiau ir šis patarimas turi išimčių: atsiradus bent vienam požymiui, jog veido apgamas pakito ir įgavo vėžinių savybių, gydytojas privalo nedelsiant atlikti chirurginę operaciją ir pašalinti ne tik patį odos darinį, bet ir greta apgamo esančius audinius.

Dar vienas gydymo metodas, dažnai pasirenkamas gydytojų tarpe, yra lazerinės procedūros. Kaip žinoma, lazerinės procedūros visiškai nepanaikina apgamo, tačiau gali nubalinti apgamo spalvą bei sumažinti jį iki minimalaus dydžio. Dėl to, norint pašalinti apgamą grynai dėl kosmetinių priežasčių, šis metodas yra vienas efektyviausių. Dar vienas lazerinių procedūrų pliusas yra tas, jog randų tikimybė yra tikrai maža, be to, pati procedūra užtrunka neilgai ir yra tikrai nesudėtinga. Prieš pasirinkdami šį metodą, vis dėlto, pasitarkite su savo gydytoju, ir išsitirkite apgamo kilmę, kad būtumėte tikras, jog lazerinės procedūros yra Jums tinkamos. Kaip žinia, apgamų gydymas lazeriu yra tinkamas tik sveikiems apgamams naikinti. Kadangi pats lazerio poveikis apgamui yra greičiau vizualinis – lazerinės procedūros metu apgamas yra sumažinamas, o ne sudžiovinamas ar išpjaunamas, šis gydymo metodas nėra tinkamas kovoti su vėžinėmis odos ląstelėmis.

Natūralūs Gydymo Metodai

Prieš pasiryžtant chirurginėms operacijoms, yra verta išbandyti daugybę natūralių gamtos vaistų, skirtų apgamams šalinti. Procedūros su natūraliais gydomaisiais produktais gali būti atliekamos tiesiog namų sąlygomis, tačiau prieš pasirenkant gydymo procedūras, derėtų aptarti savo individualų apgamo atvejį su dermatologu. Vienas populiariausių natūralių gydomųjų produktų, be jokios abejonės, yra arbatmedžio aliejus. Šis aliejus yra žinomas kaip puiki antiseptinė priemonė, be to, jo naudojimas apgamų šalinimo procedūrose yra itin paprastas. Tereikia keletą kartų per dieną, keletą savaičių be pertraukos vilgyti odos darinį keletu lašų šio aliejaus. Apgamas reaguodamas į veikliąsias aliejaus medžiagas, sudžius ir nukris per keletą savaičių. Analogiškai veikia ir kitas gamtos vaistas – ricinų aliejus. Nors galutinis gydymo rezultatas, naudojant šias natūralias priemones, pasirodo tik po keletos savaičių, šių priemonių efektyvumas yra patikrintas, be to, naudojant natūralius produktus nelieka jokių randų tikimybės.

Dar vienas efektyvus būdas apgamams šalinti namų sąlygomis, yra procedūros su obuolių sidro acto bei kepimo sodos  pasta. Šiai košelei pasigaminti, visų reikiamų produktų rasite kiekviename prekybos centre, o pati gydymo procedūra yra itin paprasta – suvilgykite košele odos darinį ir apršikite jį sterilia tvarstomaja medžiaga. Gydymo rezultatai pasirodys po keletos savaičių – intensyviai gydomas odos darinys galiausiai išdžius ir savaime nukris nuo odos paviršiaus.